Yükleniyor...
İngiliz Kültür İngilizce Anaokulu
ANASAYFA
EĞİTİMLERİMİZ İngiliz Kültür İngilizce Anaokulu

Beyin gelişiminin en hızlı olduğu ve en etkili öğrenmenin gerçekleştiği dönem öncesi dönemdir. Bu dönemde gerçekleşen tüm yaşantıların ileriki dönemler için alt yapı oluşturduğu bilinen bir gerçektir.

Okul öncesinde, doğal öğrenme yeteneği, merak dürtüsü ve araştırma isteği yeni bilgi kazanımında yetişkinlere oranla çocuklar için büyük bir avantaj sağlamaktadır. Bu avantaj yabancı dil öğreniminde de oldukça önemlidir.

Bilimsel araştırmalara göre, çocuklar için yabancı bir dili öğrenmenin en etkili yolu, küçük yaşlardan itibaren dili günlük rutinlerinde deneyimlemektir. Çocukların yabancı dili iyi bir şekilde öğrenebilmesi ve akıcı olarak konuşabilmesi için dili hayatlarının her alanında duymalı ve kullanmalılar. İşte bu sebeple bizler de çocuklarımıza çift dilli (bilingual) eğitim imkânı sunuyoruz. Öğrenmenin kalıcı olabilmesi için özgün materyaller, gerçek nesneler kullanılarak zengin bir eğitim ortamı sağlıyoruz. İngilizce öğretmeni tüm etkinliklerde ve okul içinde sadece İngilizce konuşarak ve aktiviteleri okul öncesi öğretmeni ile birlikte gerçekleştirerek çocukları dil edinimine maruz bırakır.

Bu sayede çocuklarınız zaman içerisinde İngilizcenin farklı bir dil, bir iletişim aracı olduğunu gözlemler ve hiç farkına varmadan İngilizce konuşmaya ve anlamaya başlar. Buradan hareketle Anaokullarımızda İngilizce öğretiminde “Çift Dilli Eğitim” programı uygulanır.

 

Öğrencilerimiz anaokulundan 1. Sınıfa geçiş yaparken yabancı dili hayatlarının bir parçası haline getirir ve gelecek yıllardaki yabancı dil öğrenimine alt yapı oluştururlar.

Haberler

2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftasında, lösemi hastalığı hakkında toplum bilinci oluşturmak ve çocuklarımızın yaşadığı sıkıntılara dikkat etmek amacıyla düzenlenen resim yarışmasına, Resim Kulübü öğre

DEVAMI
LÖSANTE Ziyaretimiz

Cumhuriyetimizin 100.yılını kutluyoruz...

DEVAMI
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

Ankara'nın başkent oluşu

DEVAMI
Ankara'nın başkent oluşunun 100. Yılı kutlu olsun.

Ortaokul Mezuniyet Balosu

DEVAMI
2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Ortaokul Mezuniyet Balosu

Okul Sporları Yüzme Yıldızlar Türkiye Şampiyonası

DEVAMI
Türkiye 2.si Derin KILIÇ

Okulumuzda İlkokul öğrencileri ile Bilim ve Sanat şenliği düzenlendi.

DEVAMI
İlkokul Bilim Şenliği