Yükleniyor...
Robotic & 3D Design
ANASAYFA
EĞİTİMLERİMİZ Robotic & 3D Design

ROBOTIC 

Robotik, dijital dünyayı çocuklar için oyun veya ders aracı dışına çıkararak onu daha derinden kavramayı, üretkenlik ve öğrenme aracına dönüştürmeyi hedefler. Çocuklar artık yazılımların kullanıcısı değil hakimi olacaklar. Uygulamalar, kodlama ve robotik  programları ekrandaki sanal canlandırmalar değil, bir robot üzerinde gerçekleştirmelerine olanak tanır. Böylece etkinlikler ders değil oyun havasında yapılır. Robotun programlamasıyla dersler güven ve merakı ateşlemekte aynı zamanda, iş birliği, iletişim ve dijital yeterlik için gerekli yeteneklerin edinilmesinde eğlenceli yollar sağlamaktadır. Kodlama görselleştirilmiş ve komutlar günlük dilden doğrudan alındığından çocukların yabancılaşmasının önüne geçilmiştir. 21. yüzyıl büyük dönüşümünün ana öğeleri arasında sayılan robotiğe çocukların çağlarına uygun bir giriş yapmaları amaçlanmıştır. 

3D DESIGN 
Kodlama ve robot sınıfımızda 3 boyutlu modelleme için TINKERCAD kullanıyoruz. Tinkercad, herkesin kolayca kullanabileceği tarayıcı tabanlı 3 boyutlu tasarım ve modelleme aracıdır. Öğrenciler Tinkercad’i kullanarak oyuncak, prototip, ev dekoru, Minecraft modelleri, mücevher tasarımı, otomobil tasarımı gibi pek çok farklı tasarım yapabilirler. Seçenekler sonsuzdur. Şekiller, Tinkercad’deki temel yapı nesneleridir. Kendi şekillerini içe aktarabilir veya mevcut şekillerle çalışabilirler. Nesneleri serbest hareket ettirirler, döndürürler ve ayarlarlar. Tüm bu süreçler çok fazla üst düzey becerinin de gelişmesini sağlar. Böylelikle 3D tasarımın temel mantığını kavrayarak tasarım penceresinden bakabilme becerisi öğrencilerde oluşur. Öğrenciler tasarladıkları 3 boyutlu nesnelerin çıktılarını alarak kendi tasarımlarına hayat verirler. 

 

Haberler

2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftasında, lösemi hastalığı hakkında toplum bilinci oluşturmak ve çocuklarımızın yaşadığı sıkıntılara dikkat etmek amacıyla düzenlenen resim yarışmasına, Resim Kulübü öğre

DEVAMI
LÖSANTE Ziyaretimiz

Cumhuriyetimizin 100.yılını kutluyoruz...

DEVAMI
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

Ankara'nın başkent oluşu

DEVAMI
Ankara'nın başkent oluşunun 100. Yılı kutlu olsun.

Ortaokul Mezuniyet Balosu

DEVAMI
2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Ortaokul Mezuniyet Balosu

Okul Sporları Yüzme Yıldızlar Türkiye Şampiyonası

DEVAMI
Türkiye 2.si Derin KILIÇ