Yükleniyor...
Kodlama Dersi
ANASAYFA
EĞİTİMLERİMİZ Kodlama Dersi

Scratch, ABD’de bulunan MIT’in (Massachusetts lnstitute of Technology) geliştirdiği ilkokul çocukların kullanımına göre tasarlanmış oldukça basit bir ara yüze sahip programlama ortamıdır. Geleneksel programlama dillerinin aksine kullanıcı, istediği fonksiyonları fare ile tıklayıp sürükleyerek animasyonlar, oyunlar ve hikâyeler yaratabilir. Scratch, renkli bir ara yüze sahiptir. Bu sayede çocukları yeni bir şeyler yaratmaya teşvik eder. Programlama dillerinin aksine, hazır fonksiyonlar kategorilere ayrılarak kolay bir biçimde kullanıma sunulmuştur. Bu sayede programlamaya yeni başlayan kişi, algoritma kapısını if, else, while, for gibi kapıları kavrayabilir. 

Milyonlarca kişi evde, okulda, müzelerde, kütüphanelerde ve sosyal merkezlerde Scratch projeleri oluşturmaktadır.  Ayrıca Scratch ile entegre edilmiş robotların programlanması ve bu robotlara belirli görevlerin yaptırılması ve ilerleyen süreçlerde de öğrencinin kendi robot tasarımının gerçekleşmesi için temel düşünme algoritmasının oluşmasını sağlar. Böylelikle öğrenciler, yaratıcılıklarını tam anlamıyla meydana çıkarmış olurlar. Robotik kodlamanın temelini de Scratch oluşturur. Günümüz toplumunda bilgisayar programları kodlayabilme yeteneği okuryazarlığın önemli bir parçasıdır. İnsanlar Scratch ile kodlamayı öğrendiklerinde problem çözme, projeler dizayn etme ve iletişim kurma fikirleri hakkında önemli stratejiler öğrenirler.

Haberler

2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftasında, lösemi hastalığı hakkında toplum bilinci oluşturmak ve çocuklarımızın yaşadığı sıkıntılara dikkat etmek amacıyla düzenlenen resim yarışmasına, Resim Kulübü öğre

DEVAMI
LÖSANTE Ziyaretimiz

Cumhuriyetimizin 100.yılını kutluyoruz...

DEVAMI
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

Ankara'nın başkent oluşu

DEVAMI
Ankara'nın başkent oluşunun 100. Yılı kutlu olsun.

Ortaokul Mezuniyet Balosu

DEVAMI
2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Ortaokul Mezuniyet Balosu

Okul Sporları Yüzme Yıldızlar Türkiye Şampiyonası

DEVAMI
Türkiye 2.si Derin KILIÇ