Yükleniyor...
Eksik Kazanım Tamamlama Çalışmaları
ANASAYFA
EĞİTİMLERİMİZ Eksik Kazanım Tamamlama Çalışmaları

Eksik Kazanım Tamamlama Çalışmaları, bir öğrencinin okul veya eğitim programındaki eksikliklerini tamamlamayı amaçlayan bir yaklaşımdır. Bu çalışmalar, öğrencilerin derslerini veya eğitim programlarını tamamlamalarına yardımcı olmak için yapılır.

Eksik Kazanım Tamamlama Çalışmaları, öğrencilerin okul veya eğitim programındaki aksaklıklarını ve eksikliklerini ortaya çıkarmak için kullanılan farklı yöntemlere dayanabilir. Örneğin, öğrencilerin okul performansını ve ders notlarını incelemek, öğrencilerle bireysel görüşmeler yapmak, veya öğrencilerin okul veya eğitim programındaki ilerlemesini izlemek gibi yöntemler kullanılabilir.

Eksik Kazanım Tamamlama Çalışmaları, öğrencilerin okul veya eğitim programındaki eksikliklerini tamamlamalarına yardımcı olmak için farklı çözümler sunabilir. Örneğin, öğrencilere ders tekrarı sunmak, ek derslere katılmalarını sağlamak, veya öğrencilere ek ödevler vermek gibi yollarla eksik kazanımları tamamlamaya çalışabilir.


İngiliz Kültür Kolejlerinde Eksik Kazanım Tamamlama Çalışmaları;

Öncelikle uygulanan sınav sonuçlarında eksik kazanımı olan öğrenciler belirleniyor, ardından eksik kazanımlar sıralanıyor ve uygun bir saatte 3. ve 4.sınıflarmızda (hafta sonu Fen Bilimleri ve Matematik, hafta içi Sosyal Bilgiler ve Türkçe dersleri olmak üzere) ek çalışmalar planlanıyor. 

Ek dersler yapılıp her üç haftalık periyotların sonunda da bu öğrencilerimiz ile bir son test yapılıp tekrar kazanım değerlendirmeleri yapılıyor, eğer hala kazanım tamamlanamamış ise, sınıf öğretmeni ile bireysel çalışmalara yönlendiriliyor. 

Bazen daha az öğrencinin olduğu ortamda daha çabuk öğrenen, bazen bireysel öğrenen hatta bazen farklı bir günde belki farklı bir öğretmen ile daha verimli öğrenen öğrencilerimiz edinmesi gereken bu eksik kazanımı ediniyor. 

Eksik Kazanım Tamamlama Çalışmaları, öğrencilerin okul veya eğitim programındaki eksikliklerini tamamlamalarına yardımcı olmanın yanı sıra, öğrencilerin başarısını ve motivasyonunu artırabilir. Ayrıca, eksik kazanımların tamamlanması, öğrencilerin gelecekteki eğitim ve iş hayatına hazır olmalarını ve başarılı olmalarını destekleyebilir.
 

Haberler

2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftasında, lösemi hastalığı hakkında toplum bilinci oluşturmak ve çocuklarımızın yaşadığı sıkıntılara dikkat etmek amacıyla düzenlenen resim yarışmasına, Resim Kulübü öğre

DEVAMI
LÖSANTE Ziyaretimiz

Cumhuriyetimizin 100.yılını kutluyoruz...

DEVAMI
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

Ankara'nın başkent oluşu

DEVAMI
Ankara'nın başkent oluşunun 100. Yılı kutlu olsun.

Ortaokul Mezuniyet Balosu

DEVAMI
2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Ortaokul Mezuniyet Balosu

Okul Sporları Yüzme Yıldızlar Türkiye Şampiyonası

DEVAMI
Türkiye 2.si Derin KILIÇ