Yükleniyor...
E-Eğitim
ANASAYFA
EĞİTİMLERİMİZ E-Eğitim

E-Eğitim, öğrenci ve öğretmenlerin olduğu dijital platformlar üzerinden yapılmaktadır. Bu eğitim modeli online olarak gerçekleştirilmektedir. Ayrıca, eğitim sırasında görüntü ve sesin olması da kaliteyi bir tık daha arttırmaktadır. Bu sayede anlık soru-cevap sayesinde öğrenme hızını arttırmaya yönelik çalışmalar yapılabilmektedir. İngiliz Kültür Kolejleri olarak e-eğitimi pandemi sürecinde en etkili şekilde kullanarak, eğitimlerimize devam ediyoruz.  E-eğitim uzaktan eğitim olarak da tanımlanabilir.

E-Eğitim Yararlı mı?

Teknolojinin de gelişmesiyle birlikte birçok alanda yenilikler olmuştur. Eğitim alanı bu alanlardan birisidir. Özellikle pandemi sürecinde eğitim açısından ileriye yönelik çalışmalar yapıldığı söylenebilir. Online olarak onlarca kişinin aynı ortamda bilgi ağının oluşturulması açısından fayda sağlamaktadır. Geniş bir kitleye hitap edilebilen sistem de öğrencilerle görüntülü konuşmak da mümkün olacağından, ders sürecinde bilgi kopukluğu olmamaktadır. Ödev verilmeye devam edilerek, konu pekiştirmeleri sağlanmaktadır. Ayrıca sistemden kontrol sağlayarak, ödev kontrolleri de kolaylıkla yapılmaktadır. E-eğitim platformu giriş yapmak için internet bağlantısının güçlü olması yeterli olacaktır. Bu sayede eğitim aşamasında kopukluk gibi durumlar olmayacaktır. Ayrıca, program tablet ve bazı mobil cihazlardan da kullanıma uygundur. Bu süreçte ders sonunda anlaşılmayan noktalar olduğu zaman öğrencilerle birebir etüt yapılmaktadır.

E-Eğitim Nasıl Yapılır?

Tüm eğitim düzeyinde ki öğrenciler için uygulanan online eğitim her sınıf için uygundur. Her sınıfa özel çalışma programı hazırlanmaktadır. Dersin öğretmeni öğrenciyle sürekli iletişim içerisindedir. Bu sayede iletişim kopukluğu yaşanmamaktadır. Online eğitim programları özel programlar ile yapılmaktadır. Bu programları öğretmen ve öğrencinin indirmesi gerekmektedir. Sisteme girmek için öğretmen tarafından verilecek kullanıcı adı ve şifre ile derse giriş yapılır. Bu süreçte dikkat edilmesi gereken tek şey internet bağlantısının yavaş olmamasıdır. Aksi takdirde bağlantı da kopukluklar ve yavaşlamalar olabilmektedir.  

E-Eğitim Avantajları

Özellikle son dönemler de etkili olan e-eğitimin avantajları bulunmaktadır.  Zaman açısından çok önemli bir avantaj sağlar. Eğitimin belli bir saati yoktur. Verimli bir öğrenme alanı verir.  Erişim anlık ve hızlıdır. İstenilen ortam ve süreçte ders alınması mümkündür. Geleneksel eğitim modelinde bulunan ulaşım masraflarını ortadan kaldırır. Bu avantajları sağlayarak, pandemi sürecini eğitim açısından etkin olarak ilerletilmesini sağlamıştır. İngiliz Kültür Kolejleri olarak eğitim kusursuz olduğu takdirde, her alanda başarılı bir şekilde yapılabileceğini belirtmek isteriz. 

Haberler

2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftasında, lösemi hastalığı hakkında toplum bilinci oluşturmak ve çocuklarımızın yaşadığı sıkıntılara dikkat etmek amacıyla düzenlenen resim yarışmasına, Resim Kulübü öğre

DEVAMI
LÖSANTE Ziyaretimiz

Cumhuriyetimizin 100.yılını kutluyoruz...

DEVAMI
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

Ankara'nın başkent oluşu

DEVAMI
Ankara'nın başkent oluşunun 100. Yılı kutlu olsun.

Ortaokul Mezuniyet Balosu

DEVAMI
2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Ortaokul Mezuniyet Balosu

Okul Sporları Yüzme Yıldızlar Türkiye Şampiyonası

DEVAMI
Türkiye 2.si Derin KILIÇ