Yükleniyor...
BCICP
ANASAYFA
EĞİTİMLERİMİZ BCICP

 

BCICP (BRITISH CULTURE COLLEGES INTERNATIONAL CURRICULUM PROGRAMME)

İngiliz Kültür Koleji öğrencilerine 21.yy becerilerine uygun eğitim sağlamak için, İngilizce Fen (Science), İngilizce Matematik (Mathematics),Küresel Bakış Açısı (Global Perspectives) derslerinden oluşan alanında uzman eğitmenlerin verdiği dersler ile programını güçlendirmiştir. Bu dersler Cambridge University Press ders materyalleri ile yürütülmektedir. Öğrencilerimiz her yılın sonunda Cambridge Üniversitesi ve yetkili kurumlar tarafından hazırlanan İngilizce dersinden sınavlara girerler ve uluslararası geçerliliği olan sertifikalara sahip olurlar.

Global Perspectives; (Küresel Bakış Açısı)

Cambridge Global Perspective kitabı ile öğrencilerimizi 21.yy becerilerine hazırlıyoruz ve bu kitap bizim okulumuzda 5. sınıftan itibaren bir ders olarak işlenmektedir. Okul eğitiminin her aşamasında öğrencilerin eleştirel düşünme, araştırma ve işbirliği dahil olmak üzere olağanüstü aktarılabilir beceriler geliştirmelerine yardımcı olan benzersiz, dönüşümsel bir programdır. Cambridge University Press ders materyali ile yürütülen Global Perpectives, okul eğitiminin her aşamasında öğrencilerin eleştirel düşünme, araştırma ve işbirliği dahil olmak üzere olağanüstü aktarılabilir beceriler geliştirmelerine yardımcı olan benzersiz, dönüşümsel bir programdır. 

Program, grup çalışması, seminerler, projeler ve dünyanın her yerinden diğer öğrencilerle birlikte çalışma dahil olmak üzere günümüz öğrencilerinin öğrenmekten keyif alma biçimlerine dokunuyor. Vurgu, öğrencilerin her zaman birden fazla bakış açısının olduğu bir dizi küresel sorun hakkında eleştirel düşünme becerilerini geliştirmeye yöneliktir.

İngiliz Kültür Kolejlerinde, Global Perspectives derslerinin kazanımlarını öğrencilere verebilmek için bütün kademelerde haftada 2 saat ders verilmektedir.

Global Perspectives Temel Becerileri:

a) Research (Araştırma)

b) Analysis (Analiz)

c) Evalvation (Değerlendirme)

d) Reflection ( Yansıma ,Aksetme ) 

e) Collaboration (İşbirliği)

f) Communication (İletişim)

Haberler

2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftasında, lösemi hastalığı hakkında toplum bilinci oluşturmak ve çocuklarımızın yaşadığı sıkıntılara dikkat etmek amacıyla düzenlenen resim yarışmasına, Resim Kulübü öğre

DEVAMI
LÖSANTE Ziyaretimiz

Cumhuriyetimizin 100.yılını kutluyoruz...

DEVAMI
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

Ankara'nın başkent oluşu

DEVAMI
Ankara'nın başkent oluşunun 100. Yılı kutlu olsun.

Ortaokul Mezuniyet Balosu

DEVAMI
2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Ortaokul Mezuniyet Balosu

Okul Sporları Yüzme Yıldızlar Türkiye Şampiyonası

DEVAMI
Türkiye 2.si Derin KILIÇ