İngiliz Kültür´de Yaşam

-Yemek

Yemeklerimiz gelişme çağında olan çocuklarımızın gereksinimlerine göre yaş grupları ve gelişim düzeyleri gözetilerek diyetisyen ve gıda mühendislerince kalorisi hesaplanarak sunulmaktadır. Yemek sırasında sağlıklı bir ortam oluşturmak ve yeme alışkanlığını “doğru beslenme” anlayışına dönüştürmek adına öğrencilerimizin her biri için tabldot yerine özel servis açılmaktadır.

Okulumuzda anasınıfı öğrencilerimize sabah kahvaltısı,1. sınıftan 4. sınıfa kadar süt ve aperatif, anasınıfı ve etüte kalan öğrencilerimize ikindi beslenmesi, tüm öğrencilerimize ise öğle yemeği sunulmaktadır. 

-Sağlık

Okulumuzda çocuklarımızın güvenli ve sağlıklı bir yaşam sürmeleri için revir bulunmaktadır. Revirimizde gün boyunca bir hemşiremiz görev yapmaktadır. Okul saatleri içerisinde hemşiremizin sağlık ile ilgili tespit ettiği sorunlar hakkında okul idaresi velilerimizi bilgilendirmektedir.

Okulumuzda doktor talimatı dışında velilerimizin haberi olmaksızın hiçbir ilaç tedavisi veya aşı uygulanmaz. Bununla birlikte İl Sağlık Müdürlüğünden ilgili öğrenim yılında gelen aşı duyuruları hakkında velilerimiz haberdar edilmektedir. Velilerimizden, öğrencimizin ilgili aşıyı yaptırıp yaptırmadığı ve aşının okul tarafından yaptırılmasına izin verilip verilmediğinin yazılı olarak bildirilmesi istenmektedir.

 

Velilerimiz gün içerisinde çocuklarına verilmesini istedikleri ilaçları, reçetesiyle revire gönderebilirler. Hemşiremiz ve idarecilerimiz kontrolünde, ilacın verildiği saat not edilerek velilerimiz konu hakkında bilgilendirilir.

 

-Güvenlik

Okulumuzun çevresi ve tüm giriş- çıkışlar anlaşmalı olduğumuz güvenlik firması tarafından kontrol edilmektedir. Okulumuzun girişi, içi ve çevresi 24 saat kamera sistemi ile izlenmektedir.

Okulumuza gelen ziyaretçilerimiz mutlaka kayıt altına alınır ve ancak kimlik kartı karşılığında güvenlik görevlimiz eşliğinde okulumuza girerler. 

Velilerimiz ve velilerimizin yazılı olarak bildirdikleri kişiler dışında bir başkasının öğrencilerimizi okuldan almaya yetkisi yoktur. Velilerimizin öğrencilerimizi alacak olan kişilerin iletişim bilgilerini yazılı ve imzalı olarak önceden okul idaresine bildirmesi gerekmektedir.

-Ulaşım

Öğrencilerimizin okula ulaşımı anlaşmalı olduğumuz firma tarafından sağlanmaktadır. Ders saatimizin bitimi olan 16:20’de ve etüt çıkış saatimiz 18:00’de servislerimiz okuldan hareket etmektedir.

Öğrencilerimize yolculukları sırasında güvenliklerini sağlamak adına hostesler ve öğretmenlerimiz eşlik etmektedir.

-Kıyafet

 

Kıyafetlerimizin satışı okulda açılacak olan standlardan yapılacaktır. Erkek öğrencilerimiz için kıyafetlerimiz lacivert pantolon; uzun kollu, beyaz lacoste t-shirt; kısa kollu beyaz lacoste t-shirt; selanik monttur. Kız öğrencilerimiz için ise kıyafetlerimiz lacivert pantolon; uzun kollu beyaz lacoste t-shirt, kısa kollu lacoste t-shirt, selanik monttur. Spor gibi serbest etkinlikler ve anaokulu öğrencilerimiz için ise kıyafetlerimiz eşofman takımı, şort ve t-shirt şeklindedir. Ayrıca okulumuzda tüm öğrencilerimiz için haftada bir gün serbest kıyafet uygulamamız olacaktır.  

İngilizce’ yi bir ders olarak değil, hayatın olağan akışı içinde bir dil olarak öğretiyoruz. Bu sayede çocuklarımız, ebeveynlerinden biri yabancı biri Türk olan her çocuk gibi, 2 farklı dil konuşan öğretmeni olduğu için İngilizce eğitimini bir ders olarak görmez, günlük yaşantısının bir parçası olarak görür.

Bilingual eğitim modelimiz, yabancı dil eğitiminden farklıdır. Çünkü yabancı dili değil, ebeveynlerinin konuştuğu ikinci dili doğal yolla öğretir ve çocuklarımız bunu hiç unutmaz. Kısaca İngiliz Kültür Kolejleri‘nde İngilizce bir ders değil bir iletişim aracıdır. Aslında bu sistemde sınıf/ders öğretmeninin yanındaki İngilizce öğretmeni bir Asistant Teacher (yardımcı öğretmen) ve çocuğun eğitim koçudur. Bu sayede her sınıfa bir eğitim koçu da aynı zamanda verilmiş olunur. Bugün her modern anaokulunda en az 2 öğretmen varken, ilköğretim çağında olmaması zaten hayatın olağan akışına aykırıdır. Sizleri de İngiliz Kültür Kolejleri’ne özel ve tescilli, bütün dünyada kanıtlanmış doğal süreçte iletişimle yabancı dil öğreten bu eğitim modeline davet ediyoruz.

İngiliz Kültür Kolejleri, İngiltere’nin saygın kuruluşlarından British Educational Affairs - BEDAF ACCREDITATION tarafından kurumsal yeterlilikleri sertifikalandırılmıştır.

İngiliz Kültür Kolejleri uluslararası akreditasyon kuruluşlarından İngilizce eğitimi ile ilgili eğitim yeterliliği sertifikası alabilecek düzeye gelmiş ve akreditasyon sertifikasını almıştır. Özellikle Bologna süreci ile ülkemizdeki eğitim kalitesinin uluslararası ölçütlere getirilmesi hedeflenmektedir.

Bu süreçte okulumuz; Tüm Dünyada birçok kuruluşa sahip ve Dünyanın en yaygın Dil Okullarından biri olan aynı zamanda ülkemizde onlarca anaokuluna sahip İngiliz Kültür bünyesinde olup uluslararası eğitim programına geçmiş, kurumsal gelişimini üst düzeye çıkarıp daha da güçlenmiştir. Bu akreditasyonla okulumuz öğrencileri de okul öncesi dönemden başlayarak uluslararası düzeyde dil eğitimine geçmiş, daha üst düzey bir İngilizce eğitimi aldıklarını belgeleyen Avrupa Dil Portfolyosu Sertifikası alma hakkına sahip olmuşlardır.

Avrupa Konseyi tarafından alınan kararlarla birçok konuda standartlaşmaya gidildiği üzere yabancı dil öğretiminde de ortak bir standarta ihtiyaç duyulmuştur.

Avrupa Dil Portfolyosu, okulda veya okul dışında dil öğrenen veya öğrenmiş kişilerin, dil öğrenme konusunda edindikleri tecrübe ile yaşadıkları kültürel deneyimlerin tamamını kaydedip ifade edebilecekleri bir dökümandır.

Avrupa Dil Portfolyosu, Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı'na (The Common European Framework) dayalı bir değerlendirme sistemidir ve okulumuz bu sisteme geçmiştir. "Öğrenen özerkliği" ve "Kendini Değerlendirme" bu portfolyonun dayandığı eğitim kavramlarıdır. Her öğrencimiz bu sürece girer ve dil yeterliliklerini Avrupa Dil Portfolyosuyla belgeler. İngiliz Kültür Kolejleri ülkemizde Avrupa Birliği onaylı bu programı uygulamaya yetkili az sayıdaki eğitim kuruluşundan bir tanesidir.

Temsilciliklerimize ön kayıt yaptırmak için;

Ön kayıt formunu Doldurun

Mental Aritmetik Eğitimi alan çocuklar, her türlü sayısal işlemi zihinden saniyeler içinde yapabilirler.

Kendiniz Deneyin

Mental Eğitim Programı

Etkinliklerimiz

İngilizce Konuşma Pratiği

Öğrencilerimiz okuldaki İngilizce eğitimi dışında cumartesi günleri uluslararası sertifikalı yabancı ve Türk öğretmenlerden 8 saat İngilizce konuşma pratiği alırlar. Bu pratik sırasında çevre gezileri, aktiviteler, drama, oyunlar ve her türlü ek materyal kullanılır.

Kids Aloud İngilizce Anaokulları

Her gün aynı sınıfta hayal kurulmaz!